księga gości ciekawe linki

Organizatorzy

173 Warszawska Drużyna Harcerek „Dewajtis”. To my. Istniejemy i działamy nieprzerwanie od 20 lat. Niedawno obchodziłyśmy urodziny, na których miałyśmy szansę zobaczyć, że choć zmieniają się osoby należące do drużyny, zmieniają się warunki zewnętrzne, to duch, który wciąż nas gdzieś gna, jest cały czas ten sam.

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 97, lecz osoby kończące podstawówkę, zwykle nie mają zamiaru kończyć harcerskiej przygody, w związku z czym jesteśmy w tym momencie drużyną wielopoziomową.

Należymy do świeżo zawiązanego Szczepu „Burza”, w którym są z nami także: 151 Warszawska Drużyna Wędrownicza „A co może pójść źle?”, 173 Warszawska Gromada Zuchowa „Traperki” oraz 174 Warszawska Drużyna Harcerzy „Wilki”. Wszyscy razem i jeszcze całkiem sporo innych drużyn działamy w ramach Hufca Warszawa – Ochota.

Naszą patronką jest Elżbieta Dziębowska ps. „Dewajtis”, w czasie wojny najmłodsza łączniczka szarych szeregów, a dziś nie tylko patronka, ale i przyjaciółka drużyny, którą odwiedzamy czasem w jej domu w Jurgowie k. Zakopanego.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, możesz wysłać maila na adres: chlebicka.a@gmail.com

Copyright ZHP designed & supported by Visuality